Uczestnictwo w organizacjach i projektach

red. Izabela Oleksiewicz

Współpracuję z    Fundacją… im. K. Pułaskiego, Biurem Analiz Sejmowych oraz przedstawicielstwem Komisją Unii Europejskiej w Polsce jako ekspert . Pełnię również funkcję wiceprezesa w Fundacji Prowadzenia Badań Naukowych.

Jestem również recenzentem Journal of International Trade, Logistics and Law, TEKA, Crime, Law and Social Change,  Journal of Industrial Policy  and Technology Management.

Byłam  kierownikiem  następująch grantów: POLITYCZNE, EKONOMICZNE I PRAWNE ZAGROŻENIA BEZPIECZEŃSTWA WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA w roku 2015 r. Następnie w ramach umowy z NBP nr BP-DEW-WE – MS-0691-0395-2015 w latach 2015-2016 kierowałam projektem "Zagrożenia i wyzwania bezpieczeństwa współczesnego świata. Wymiar ekonomiczno-społeczny".  W latach 2016-2017 występowałam w projekcie otrzymanym z Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego pt.Współczesne aspekty zagrożenia bezpieczeństwa dzisiejszego świata jako Kierownik.

Obecnie jestem beneficjetem projektu finansowanego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach umowy 959/P-DWN/2017,pt. Regionalna debata oksfordzka w województwie podkarpackim którego celem jest doskonalenie talentów oratorskich i umożliwienie młodym Polakom warunków do ich praktycznego wykorzystania.

Ponadto jestem kierownikiem projektu międzynarodowego Cybersecurity in Poland and Germany w ramach Mobilität 2018_2   No. MB-2018-2/3 by BAYHOST (Bayerisches Hochschulzentrum für Mittel-, Ost- und Südosteuropa). Pod moim kierownictwem prowadzone są badania w ZNoB w ramach projektu  Analiza środowiska bezpieczeństwa Polski w perspektywie 2035 roku - NUP2X35” we współpracy z Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych.

Ponadto, wzięłam udział‚ w projekcie badawczo-rozwojowym Przestępczość w XXI wieku zapobieganie i zwalczanie finansowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pt. Nowoczesne technologie dla/w - procesie karnym i ich wykorzystanie  aspekty techniczne, kryminalistyczne, kryminologiczne i prawne - przygotowałam artykuł‚ poświęcony tematyce: Problemy dostosowania prawa polskiego do unijnego w zakresie zwalczania cyberprzestępczości.

Ostatnio w 2014 r. zrealizowałam staże naukowe w języku angielskim w Bratysławie w ramach programu Erasmus plus.