Podstrona: Uczestnictwo w organizacjach i projektach / Wizytówka pracownika PRz

Uczestnictwo w organizacjach i projektach

red. Izabela Oleksiewicz

Brałam udziału w projekcie analitycznym dotyczącym bezpieczeństwa cyberprzestrzeni w charakterze ekspertki w obszarze oddziaływania informacji na społeczeństwo oraz politykę bezpieczeństwa państwa i jego prawo. Jego rezultatem jest obecnie obowiązująca Strategia Narodowa RP. Ponadto, biorę udział w projekcie międzynarodowym Netzwerk für Sicherheits- und Konfliktforschung in Bayern (NetKon) w latach 01.07.2022 – 30.06.2024  w obszarze dotyczącym cyfryzacji i bezpieczeństwa, której efektem będzie utworzenie nowej sieci badawczej. W latach 2018-2020 realizowałam projekt debat oksfordzkich w ramach z umowy Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego 959/P-DWN/2017 pt. „Regionalna debata oksfordzka w województwie podkarpackim”. Byłam członkiem zespołu opowiedzianego za opracowanie Strategii Rozwoju Dyscypliny Naukowej Nauki o bezpieczeństwie  na lata 2020-2024 na WZ PRz.

Byłam kierownikiem projektu międzynarodowego Cybersecurity in Poland and Germany w ramach Mobilität 2018_2   No. MB-2018-2/3 by BAYHOST (Bayerisches Hochschulzentrum für Mittel-, Ost- und Südosteuropa). Pod moim kierownictwem prowadzone były badania w ZNoB w ramach projektu  Analiza środowiska bezpieczeństwa Polski w perspektywie 2035 roku - NUP2X35” we współpracy z Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych.

Obecnie razem z Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych i Zakładem Prawa i Administracji PRz jest realizowana już IV Międzynarodowej Konferencji Naukowej z cyklu „Zagrożenia i wyznania bezpieczeństwa współczesnego  świata. Wymiar polityczno-prawny (szczegóły https://wz.prz.edu.pl/aktualnosci/iv-miedzynarodowa-konferencja-naukowa-zagrozenia-i-wyzwania-bezpieczenstwa-wspolczesnego-swiata-wymiar-polityczno-prawny-722.html https://cdissz.wp.mil.pl/pl/articlesaktualnosci-2021/cdis-sz-wraz-z-partnerami-zapraszaja-na-debate-naukowa/) w oparciu o 3 granty jakie pozyskałam na ten cel jako kierownik od: Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, w ramach projektu nr 200/2021/EB, od Prezydenta Miasta Rzeszowa, w ramach projektu nr: WPM.032.89.2021.KD oraz od Fundacji Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza.

Uczestniczę w projekcie analitycznym ochrony cyberprzestrzeni RP Miasta Rzeszowa w charakterze ekspertki w obszarze oddziaływania na społeczeństwo oraz politykę bezpieczeństwa państwa, jego prawo w zakresie  formułowania Strategii Miasta Rzeszowa na lata 2019-2024.

Byłam beneficjetem projektu finansowanego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach umowy 959/P-DWN/2017,pt. Regionalna debata oksfordzka w województwie podkarpackim którego celem jest doskonalenie talentów oratorskich i umożliwienie młodym Polakom warunków do ich praktycznego wykorzystania.

Byłam  kierownikiem  następujących grantów: Polityczne, ekonomiczne i prawne zagrożenia bezpieczeństwa współczesnego świata w roku 2015 r. Następnie w ramach umowy z NBP nr BP-DEW-WE – MS-0691-0395-2015 w latach 2015-2016 kierowałam projektem "Zagrożenia i wyzwania bezpieczeństwa współczesnego świata. Wymiar ekonomiczno-społeczny".  W latach 2016-2017 występowałam w projekcie otrzymanym z Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego pt. Współczesne aspekty zagrożenia bezpieczeństwa dzisiejszego świata jako Kierownik, a następnie  w  okresie 2018-2019 byłam Kierownikiem projektu Dylematy polityki bezpieczeństwa Polski w XXI w.

Ponadto, wzięłam udział‚ w projekcie badawczo-rozwojowym Przestępczość w XXI wieku zapobieganie i zwalczanie finansowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pt. Nowoczesne technologie dla/w - procesie karnym i ich wykorzystanie  aspekty techniczne, kryminalistyczne, kryminologiczne i prawne - przygotowałam artykuł‚ poświęcony tematyce: Problemy dostosowania prawa polskiego do unijnego w zakresie zwalczania cyberprzestępczości.

Poza działalnością naukowo-dydaktyczną od wielu lat współpracuję z Fundacją im. K. Pułaskiego, Zespołem Zarządzania Kryzysowego Miasta Rzeszowa oraz Komisją Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Rzeszowa. Jestem przedstawicielstwem Komisji Unii Europejskiej w Polsce jako ekspert. Pełnię również funkcję eksperta w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Zostałam powołana przez prezydenta miasta Rzeszowa na eksperta w sprawach polityki ochrony cyberprzestrzeni RP na lata 2019-2022.

Jestem również recenzentem Journal of International Trade, Logistics and Law, TEKA, Crime, Law and Social Change,  Journal of Industrial Policy  and Technology Management.